Finansal Astroloji

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve gayrı sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına doğrultu veren bir açıklıkç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çhileışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar ekseriyetle Burç Yorumları adı altında mimarilır.

  • Astrologlar, veladet tarihleri, veladet saatleri ve veladet yerleri gibi ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlamış olurına hayatlarında harbi adımları atmaları muhtevain tavsiyelerde bulunur ve usul gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini özümleme fail ritüel burçları ve veladet haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak mekân hileır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları özümleme fail evlerdir.
Kocaoğlann Burçları Kocaoğlann yıl zarfında hangi burçta olduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan halka şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına doğrultu veren bir disiplindir. Zaman dahi insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine koca kontak göstermektedirler. Bununla beraberinde astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı dair muayyen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, ekseriyetle veladet haritası yorumlamak, şahsiyet analizi hareket etmek, aşk ve ilgi astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, sıhhat astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin canındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında hangi meslekte ne kadar sükselı olacakları dair astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en ana görevlerinden biridir. Kişinin veladet geçmişine, saatine ve yerine bakarak hazırlanan veladet haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları tefsir ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin banko bir ileri tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı bulunduğunun zerı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji üzerine henüz lüks bilgi sahibi olgunlaşmak istiyorsanız, birhayli terimle muhaliflaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin muhtevain Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve veladet haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi muhtevain kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan yıldız grupları olarak görülür. Burçlar, bir veladet geçmişine bakarak belirlenir ve birhayli kişiye bakarak şahsiyet ve gelecekteki olaylar üzerine bilgi verebilir.

  2. Arslan ıtır: Genellikle 23 Temmuz – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlamış olur muhtevain kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer ıtır: Mevlit haritasında Kamer’ın evetğu burçtur. Kamer burcu, bir kişinin duygusal yönden elbette hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı gibi evetşlakin şekline im değer.

Burç yorumlaması üzerine çok lüks bilgi sahibi olgunlaşmak muhtevain, astroloji terminolojisine aşina olgunlaşmak önemlidir.

ıstılah Fehvaı
Mevlit haritası Bir kişinin veladet anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçtur. Kişinin kendini deyiş etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi üzerine bilgi verir.
Natal harita Mevlit hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin canındaki olaylar ve şahsiyet özellikleri ile dayalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinim ederken bir gayrı gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin canındaki etkilere im edebilir.
Retrolar Bir gezegenin doğrultuünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğişlemimlere im edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak az buçuk çaba gerektirse bile, harbi bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ileri tahmini ve henüz sert çok laf üzerine bilgi tevdi dair berenarı bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir