logo tasarım ücretsiz

marka logo tasarım

Logo nedir? Söz manaı olarak asıl karşıtlığı dilimizde amblem olan, bir meslekin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, manaını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasar çizimı anlamsal olarak meslekletmenin veya organizasyonun direk olarak yaptığı mesleki sembolize edebileceği üzere, markanın kendi manaı ile bile sembolleştirilebilir, ayrıca bazı çkırmızıışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı muhtevaerik ve anlamlara ehil kabil.

Sorusu sorulduğunda lafız manaının haricinde, birfena logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasar çizim esnasında tasar çizimı yapacak olan şahıs veya kuruma neyin ve ne aktarıldığı enikonu önemlidir. Gayrı taraftan logo tasar çizim çkırmızıışmasını yapacak şahıs veya kurumun sizi ne anladığı ve logo çkırmızıışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çkırmızıışma sizin, meslekletmenizin ve bundan ahir çkırmızıışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasar çizim çkırmızıışması” olacaktır.

Logo yalnızca şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğmeslektirilmiş ve düzenlenmiş hali veya bellik muhtevain yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çkırmızıışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş vadiı ile faaliyette mevcut şirketler muhtevain daha çok tercih edilebilir. Nazar boncuğu bir sektörde hareket gösteren meslekletmelerin umumiyetle logoları bölümü söz gelişi eder. Ancak yekten okkalı bölüm ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda görevlendirmek imkansızdır.

Logo ne mesleke yarar?
İşletmeler muhtevain logo veya logotype olmazsa olmazlardandır. Her ne markası olmayan bir işletme olmazsa logo veya logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz gün aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile yanında gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, beli aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Ezelî halini düşünmeye çkırmızıışın. Markaların logoları olmadan hakikat bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple meslekletmenize kurumsal bir düşünce hazırlayarak yolunuza yıkılmaz adımlarla devam edebilmek adına “logo tasar çizim” çkırmızıışması ile kafalayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon üzere bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) söyleyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve ayrıca kâh kişilerin bir görünümte tanınmasını sağlayan meslekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayan nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Merasimsiz, zorlamasız anlaşılır, kanalırlanması zorlamasız, kabil olduğunca az nüshada renkten oluşfinansıdır. Her çbedel baskı ve bölüm tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok ufak tefek ölçülerde ilimlar kaybolmamalı, çok koskocaman ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Gayrı şirket ya da ürünlere ilgilendiren logolar ile karışıklığa saik vermemeli, ayrıca çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya koskocaman dokunca verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e göre logoyu üreten tasarımcıdır ancak oluşturan firmanın kendisidir. İlgili kasılmaun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin dâhilğine amelî olmalıdır. Hassaten kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasar çizim aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin üstınöbet gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü gün dahi akılda kalıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilgilendiren ürün ya da şirket muhtevain logo tasarlanacağı gün o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri karşı fen sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı gün simgenin taşıyacağı mana bakımında bu fen çok önemlidir.

marka logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir