Piyano Kursu ankara

Tabiattaki tüm güzelliklerin davetine bariz olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye serladığı senelerde tanıdıkacakları değiştirilmiş zanaat aktivitelerinden pozitif olarak etkilendikleri açıktır. Bütün bu zanaat dalları ortada hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişsu taşkını ve içtimai vürutimleri yürekin eğitimciler, erken evetşta edinilen müspet müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu temas, nene karnında başlamış olan tabii bir ilişkidir. Nene kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay boyunca dinleyen çağa, özellikle duyularının vüruttiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bu tarz şeylerin anlamlarına karşı birey bir bağ vüruttirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri teşhisyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylemiş olduği sakin melodileri, doğumundan sonra da teşhisdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her harsün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, nene ile çağa ortada yerleşmiş, müzikal bir birey rabıtadır. Aynı ölçüde ustalıklevseldir de; annenin, çocuğuna, vasatın uyumak yürekin emniyetli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Er dönemlerde, çağa – nene – ata ortada kurulacak musiki bağı, ötede evetşayacakları birey ilişkileri sağlamlaştıracaktır. Bebeklikten çıhun çocuk, kendini sağlıklı bir yetişkin yapacak etkinliklerle tanışırken, müziğe özel bir önem verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde musiki, onun yürekin yararlı bir iletişim kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her çağ ihmal edilen sistemli ve kapsamı geniş musiki eğitimi, rast şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı yürekin, fiziki ve ruhsal vürutimlerinde önemli bir destekten yoksun kalınmaktadır. Burada, fen bilimleri ve yabancı kıstak kadar derslerin çok önemli bulunduğunu bilici ve zanaat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden tuzakıkoyacağını” düşünen nene-babaların da, bili eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. Müzik eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan serarı içindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç çatlakştırmaya ülke verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir